LETNÍ NABÍDKA KÁV

Zahrádková sezona začíná...

Připravili jsme pro vás speciální nabídku letních osvěžujících káv


Frappé

Vzniklo šťastnou náhodou v řeckém městě Thessaloniki roku 1957. Dimitrios Vakondios, zaměstnanec firmy pod hlavičkou Nestlé, dostal během přestávky na mezinárodním veletrhu chuť na kávu, a jelikož neměl po ruce nic jiného než šejkr, studenou vodu, kostky ledu a instantní kávu, všechno to smíchal dohromady a vyšejkroval.

U nás si tuto kávu můžete dát dle Vašeho přání ať už s mlékem, cukrem nebo bez.

69 Kč


Espresso Affogato

Odvozeno od slova "affogare" neboli utopený, italský styl kávy hodně využívaný v Itálii jako dezert, který je kombinací gelata a espressa.

Je zde zapotřebí vybrat kvalitní kávu, která vyhovuje mléčné chuti zmrzliny. My jsme pro tuto kombinaci zvolili 100% Arabica kávu z Brazílie od brněnské pražírny Rebelbean, která svojí hořkostí krásně doplní krémovost naší domácí zmrzliny.

59 Kč


Cold brew

Neboli studená káva je typ kávy, u které je krátká extrakce v horké vodě nahrazena pomalou několikahodinovou extrakcí ve studené vodě. Optimální doba máčení je cca 12 hodin a po uplynutí této doby máte připravenou výbornou kávu, která se od té klasické liší především vyšší sladkostí, nižší aciditou a tóny čokolády a ovoce. Opět jsme to tohoto procesu zapojili pražírnu Rebelbean, která nám pomohla vybrat ten nejvhodnější typ zrna pro tento typ kávy. Podáváme přímo na led s lehkým ovoněním pomerančové kůry.

69 Kč